PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Vypadá to, že jediným sousedem, který nám v červnu neotevře hranice, je Polsko. Vzhledem k tomu, kdo a jak tam vládne, se nejedná o nic nepředpokládatelného.

0 Citovat

Myslíš?, já jsem doufal že se nechají strhnout a na srpen tam už mám odlet se kterým jsem počítal.

Červencový Santander jsem odepsal. Spíš teda kvůli situaci ve Španělsku.

0 Citovat

Daniel napsal(a):

https://colombiareports.com/colo...august-31/


Naděje stále žije. I když spíše bych uvítal, kdyby to letiště bylo stále zavřené a posunul jsem let na 2021. Kdoví, jaká tam bude situace z pohledu bezpečnosti.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Naděje stále žije. I když spíše bych uvítal, kdyby to letiště bylo stále zavřené a posunul jsem let na 2021. Kdoví, jaká tam bude situace z pohledu bezpečnosti.

Jen at letiste otevrou jeste letos, minimalne od zari, rijna. Takze posunuti ve stejne tride slo bez problemu? I na unor 2021 do Barranquilly by to nemuselo byt spatny ...

0 Citovat

@DimiUK: Vsadím se, že kdyby Coinneach žil v USA, tak právě stojí na schodech u budovy svého místního kongresu s AR-15 v ruce a transparantem, že zavírání obchodů a omezování služeb = komunismus.

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

 Takze posunuti ve stejne tride slo bez problemu? 

Myslim, ze tady o posunutí zdarma nikdo nic nepsal. Kazdopadne by to bylo fajn, ale moc tomu nevěřím.


0 Citovat

Přesně tak. Zatím žádná zpráva, zda se let uskuteční či ne. Ještě je to daleko. Osobně bych uvítal odsun o rok.

0 Citovat

@Leoš Literák

Což o to. To já taky. Mně by stačilko klidně i na ten únor

0 Citovat

Já mám letět v srpnu a zatím nic nezrušili, tak uvidíme, snad je to jen otázka času :-)

0 Citovat

Hodně napoví červenec, kdy ma letet Daniel. Hned bude jasno, jak k tomu přistoupí.

0 Citovat

Se skvelymi letenkami z Italie pres Madrid do Bogoty se to jiste nejak vyvrbi. V regionu dle poslednich informaci jsou na obyvatele nejvice zasazeny Ekvador a Peru, trochu mene pak Brazilie a Mexiko. O Kolumbii se zatim moc tragicky neinformuje, tak snad to tam bude mit mirnejsi prubeh aneb la esperanza es la última que muere ...

0 Citovat

Z těchto zemí jako jediné testuje docela poctivě Peru (stejný počet testů jako 8x větší Brazílie a mnohem vyšší počet absolutně i v přepočtu na obyvatele než ostatní země JA), je otázka jak velký bude rozsah problému v těch ostatních zemích.  Docela by mě zajímala metodika v Mexiku, kdy signál v té řadě počtu vyléčených je obdobný a není skoro posunutý oproti novým případům. Každopádně, já se s mým tripem PRG-LON-LIM-CUN-NYC-PRG v druhé polovině srpna a září už tak na 98 % rozloučil... Vám všem přeji vyšší míru optimismu

0 Citovat

jakob napsal(a):

Myslíš?, já jsem doufal že se nechají strhnout a na srpen tam už mám odlet se kterým jsem počítal.

Červencový Santander jsem odepsal. Spíš teda kvůli situaci ve Španělsku.

Navážu na svoji  otázku k otevření Polska pro turisty.

Podmínky zatím nikdo nenarýsoval. Nicméně všude píší o 15.6. takže vůle otevřít hranice nejspíš je,

Uvidíme.

0 Citovat

jakob napsal(a):

Navážu na svoji  otázku k otevření Polska pro turisty.

Podmínky zatím nikdo nenarýsoval. Nicméně všude píší o 15.6. takže vůle otevřít hranice nejspíš je,

Uvidíme.

Od 15.6. by měly vzájemně "otevřít" hranice bez nutnosti testování všechny naše sousední státy + Maďarsko s výjimkou Polska.

0 Citovat

T.jikas uveřejnil na sousední vlákně velmi zajímavý odkaz: https://www.austria.org/coronavirus Dle něj je možné se vyhnout po příletu do Vídně testu. 


"Austrian/EU/EEA/CH citizens and their family members living in the same household, as well as holders of a D visa, a “MFA ID Card” or a residence permit issued by Austria entering Austria by air from outside the Schengen area will be subject to a 14-day home quarantine, unless their immediate departure to another country (e.g. by car or train) is ensured or they provide a medical certificate confirming a negative molecular-biological SARS-CoV-2 test."


Po 15. červnu by se pak mohlo týkat je příletu z "rizikových" zemí.

0 Citovat

Kypr umožní v červnu přiletět mj. i cestujícím z ČR https://www.lidovky.cz/svet/kypr...ranici_ele

0 Citovat

Ale s korona testem, což výlet díky našim hamižným laboratořím a jejich krajské lobby trošku prodraží. Pro lidi ze skupiny A to už bude bez testu. Skupina B, ale test bude potřebovat (čili ty země, které pustí až 20.6.).

0 Citovat

Jj, nicméně i tak je lepší mít možnost s testem než vůbec.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Ale s korona testem, což výlet díky našim hamižným laboratořím a jejich krajské lobby trošku prodraží. Pro lidi ze skupiny A to už bude bez testu. Skupina B, ale test bude potřebovat (čili ty země, které pustí až 20.6.).


Já jsem to ze zpráv pochopil takto:

Ta první skupina od 9.6. bude testy potřebovat taky, ale jen do 20.6. Pak nastoupí naše skupina a testy zase budou vyžadovány nějakou omezenou dobu atd.


https://www.bloomberg.com/news/a...ing-june-9

0 Citovat

Jj, pochopilo jsem to stejně z toho článku -  dá se předpokládat, že někdy začátkem července by to mohlo jít bez testu z ČR.

0 Citovat

Co znamená tohle u toho Kypru?

"During the first stage, visitors will have to test negative for the coronavirus within 72 hours of their flight to gain access."

Jako že ten test doma musím podstoupit nejdříve 72 hodin před odletem?

0 Citovat

Chápu to stejně - že test musí být provedený nejdříve 72 hodin před odletem.

0 Citovat

Mě teda zajímá spíš Island, ale tam taky avizují, že budou chtít od 15. června test a bude možnost si ho udělat doma, tak snad budou podmínky podobné. Teď je ještě otázka, jestli ty země budou mít nějaké vlastní formuláře a jestli budou laboratoře ochotné s nimi pracovat...

0 Citovat

Já bych tomu rozuměl spíš jako test do 72 hodin po příletu. 


Jinak je zajímavé, jak nám tu naše vláda tvrdí, že k nám celá Evropa vzhlíží, ale pak nás dají do druhé vlny. Za Německo a do stejné kategorie jako Švýcarsko, atd. Něco tady nehraje.. 

0 Citovat

Nehraje tady mediální a politická masirka. I tady někteří obdivne slaví, jak jsme to bravurně zvládli a pravda je taková, že jsme to zvládli "pouze" standardně, zato s prehnanymi opatřeními. 

0